Moviemakers Moviemakers > Obiekty > Obiekty zdjęciowe > Wiejski dom z lat 30-tych pod Krakowem Logowanie

Wiejski dom z lat 30-tych pod Krakowem

Wiejski dom z lat 30-tych pod Krakowem

Wiejski dom z lat 30-tych pod Krakowem

  • 0 Stars.

Stary, drewniany dom w podkrakowskiej wsi Luborzyca. Wnętrze wyposażone w sprzęty z okresu lata 30 - lata 80te - stare meble (niektóre przepiękne), grzewcze piece kaflowe, piec kaflowy w kuchni. Dom ma powierzchnię ok. 80 m2 (wyłączając strych i piwnicę), składa się z 6 pomieszczeń - przedsionka, kuchni, salonu, pomieszczenia przechodnego połączonego z werandą, sypialni 1 i sypialni 2. Toaleta i prysznic znajdują się w osobnym, murowanym budynku, dobudowanym do drewnianej stodoły. Domowi towarzyszy ogród - ok. 0,7a, pomiędzy domem a stodołą, oraz zaniedbany, wielki sad za stodołą.

Sam dom nie jest stale zamieszkały od kilkunastu lat, co miejscami widać - zdarza się, że dach przecieka, tapety nie były zmieniane od wielu lat... Ale te niedoskonałości dodają mu specyficznego uroku. 

Mieści się przy wąskiej, wiejskiej ulicy. Architektura sąsiednich domów dość dobrze oddaje klimat klasycznej, niedużej polskiej wsi - sporo domów wybudowanych w latach 80-90tych z zadbanymi ogródkami, kilka opuszczonych drewnianych chałup, kilka murowanych samowolek o dziwnym kształcie, w fatalnym stanie.

Mój pradziadek zbudował ten dom własnymi rękami. W nim moja babcia przeżyła wojnę - linia ognia przez wiele dni przebiegała przez ich ogród. Dom jest więc pełen historii.

Jest to prosta, ale też bardzo klimatyczna, wiejska chałupa, która mogłaby świetnie sprawdzić się jako plan dla filmu pokazującego obraz polskiej wsi - czy to w czasie wojny, czy w ostatnich latach.
Wysiółek Luborzycki 97
Wysiółek Luborzycki k. Krakowa, Małopolskie 32-010
Polska

Telefon: +48602111533Kategorie:


Popularne kategorie
Popularne ogłoszenia